Description
Šis produktas gali padėti nuo nemigos ir miego sutrikimų. Tai labai įdomus produktas žmonėms, kuriems dėl darbo priežasčių ir pan. keičiasi miego ciklas (darbo pamainos). Tai taip pat ištaiso Jet Lag poveikį tiems, kurie keliauja į sritis su kitomis laiko juostomis.
Melatonino 545 mg savybės ir nauda
Melatoninas padeda žmogui tinkamai pailsėti miego metu. Be to, ši medžiaga taip pat teigiamai veikia reprodukcinę, arterijų ir neurologines sistemas. Miego medžiaga yra antioksidantas, todėl taip pat galima teigti, kad ji veiksmingai apsaugos kiekvieną kiekvienos kūno ląstelės dalį, įskaitant neuronus.
Kaip vartoti Melatonin 545 mg?
Rekomenduojama gerti po 1 kapsulę 20 minučių prieš miegą
Atsargumo priemonės
Neviršykite aiškiai rekomenduojamos paros dozės. Maisto papildai neturėtų būti naudojami kaip įvairios ir subalansuotos mitybos bei sveikos gyvensenos pakaitalas. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Nerekomenduojama nėštumo, žindymo laikotarpiu ir vaikams iki 12 metų
Laikymo sąlygos
Talpyklą laikyti sandariai uždarytą sausoje, vėsioje vietoje ir apsaugotoje nuo šviesos.
Melatonino sudėtis 545 mg
225 kapsulės
Per 1 capsule: Californian poppy dry extract (Echscholzia californica Cham, aerial parts) (117 mg), Passionflower dry extract (Passiflora incarnata L, aerial parts) (117 mg), Corn starch, Melissa dry extract (Melissa officinalis L, leaf ) (36 mg), Anti-caking agents (Cellulose, Magnesium stearate, Talc, Silicon dioxide), Lime dry extract (Tilia platyphyllos Scop. Et Cordata Mill, flowers) (18 mg), Valerian dry extract (Valeriana officinalis L Repens, root ) (12 mg), Melatonin powder (1.8 mg). Components of the capsule shell: Gelatin and water.
Kas yra melatoninas?
Ilgą laiką melatoninas buvo vadinamas miego hormonu. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad jis turi platesnį funkcionalumą nei buvo manoma.
Keletas faktų apie melatoniną
1. Melatoninas padeda išsimiegoti. Todėl kai kurie vadina melatoniną „miego hormonu“.
Dažniausiai melatonino preparatais gydomi įvairūs miego sutrikimai. Atlikti tyrimai įrodo melatonino veiksmingumą sergant ūmine nemiga: sumažėja laikas, kurį sugaištama norint greičiau užmigti, pagerėja miego kokybė naktį ir jo trukmė.
2. Mokslininkai mano, kad melatoninas Žemėje atsirado prieš 3,5 milijardo metų, jis buvo rastas seniausių melsvadumblių sudėtyje. Šiandien žinoma, kad dauguma gyvų organizmų, tiek gyvūnų, tiek augalų, sintetina melatoniną.
3. Mokslininkai įrodė, kad melatoninas sintetinamas organizme daugiausia naktį. Tai siejama su kasdieniais poilsio ir budrumo laikotarpiais. „Miego hormonas“ pradedamas gamintis nuo 20 iki 22 valandos (anksčiau pas „vieversius“, pas „pelėdas“ – vėliau). Melatonino koncentracija didžiausia nuo vidurnakčio iki antros valandos nakties, o šeštą-septintą ryto sumažėja iki minimumo.
4. Iki šiol paskelbta daugiau nei 26 tūkstančiai mokslinių straipsnių, iš kurių kiekvienas atskleidžia kažką naujo apie melatoniną.
Melatonino gamyba
80% melatonino gaminasi mūsų smegenyse. Likusius 20% melatonino gamina specialios ląstelės:
- virškinimo trakto;
- bronchų ir plaučių;
- inkstų;
- kasos;
- prostatos ir kiaušidžių;
- tinklainės, kitų organų ir audinių.
Daugiau faktų apie melatoniną
Tarp gydytojų vis dar nėra bendros nuomonės: priskirti melatoniną prie vaistų ar maisto papildų.
Jungtinėse Amerikos Valstijose Maisto ir vaistų administracija (FDA) nepatvirtino jo naudoti medicinoje, todėl melatoninas ten parduodamas be recepto kaip maisto papildas.
Europos Sąjungoje ir Australijoje melatoninas laikomas receptiniu vaistu ir vartojamas vaikų, paauglių ir vyresnių nei 55 metų žmonių nemigai gydyti.
Melatonino vartojimas pateisinamas esant chronobiologiniams sutrikimams, kai žmogus dažnai keičia laiko juostas arba dirba pamaininiu grafiku (naktinėmis ir dieninėmis pamainomis).
Miego hormonų preparatų negalima vartoti kaip įprastų migdomųjų tablečių. Jie padeda tik esant sutrikimams dėl sumažėjusios melatonino gamybos. Kitais atvejais poveikis nėra nustatytas.
Melatoninas neskiriamas esant:
- lėtinei nemigai,
- nuosavo melatonino dienos sekrecijos išsaugojimui,
- normaliam biologiniam ritmui.
Reviews
There are no reviews yet.